9 نکته اجاره جرثقیل که باید به خاطر داشته باشید

۹ نکته اجاره جرثقیل که باید به خاطر داشته باشید

اجاره کردن جرثقیل می تواند کار بسیار ساده ای باشد البته اگر بدانید که چه کاری انجام می دهید و چه قدم هایی را باید بردارید. اما اگر ندانید ممکن است بسیار مصیبت بار باشد. در این کار طرف های زیادی دخیل هستند، سازمان دهی زیادی باید انجام شود و ممکن است کارها اشتباه پیش برود.اما این ۹ نکته را رعایت کنید و بدون هیچ دردسری جرثقیل اجاره کنید

 

یک ایده روشن از آنچه که می خواهید انجام دهید داشته باشید

بدانید که چه چیزهایی مورد نیاز است و چه چیزی برای اجاره جرثقیل لازم است. تا اینجای کار شما قهرمان هستید. پس به خوبی روی آن کار کنید.زمانی که جرثقیلی اجاره می کنید، شما فقط به یک جرثقیل نیاز ندارید به یک اپراتور جرثقیل  هم نیاز دارید. آنها تسمه، زنجیر و کابل می بندند.. آنها عمل باربرداری را انجام می دهند. آنها بسته به کارشان ممکن است وظایف دیگری را نیز انجام  دهند. زمانی که یک اپراتور جرثقیل استخدام کردید، باید بدانید که چه کار می خواهید انجام دهید و با صحبت کردن با اپراتور جرثقیل به او کمک کنید تا بداند که آیا به دستیاران بیشتری نیاز دارید یا نه.(مهم است که افراد کاردان برسر کار باشند).بهتر است قبل از اینکه جرثقیل در اختیار بگیرید اپراتور جرثقیل را استخدام کنید. او می تواند به شما کمک کند که پروژه از آغاز در مسیر صحیحی به پیش برود. او می تواند به شما بگوید که کدام جرثقیل برای کار شما مناسب است.

 

 درمناقصه های زیادی شرکت کنید

دانستن اینکه به چه چیزی نیاز دارید شما را دربازی به پیش می برد . اکنون وقت آن رسیده است که در مناقصه های رقابتی شرکت کنید. در هنگام اجاره جرثقیل هزینه ها به سرعت بالا می رود. با شرکت های زیادی در زمینه اجاره جرثقیل صحبت کنید تا بتوانید با کمترین هزینه جرثقیل اجاره کنید و پول ذخیره کنید.زمانی که با شرکت ها صحبت می کنید به آنها اطلاعات فراوانی بدهید و از آنها دعوت کنید تا از محل کار شما بازدید کند. دانش متخصصین می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

 

 رزو انجام دهید

هرکاری که باید انجام دهید تا در اولیت شرکت اجاره دهنده جرثقیل قرار بگیرید. مثلا می توانید رزو کنید. دوست ندارید که تماس بگیرید و بفهمید که در روزی که به جرثقیل نیاز دارید، آنها جرثقیلی برای شما ندارند .

 

تیم تاسیسات را مطلع کنید

گروه تاسیسات می تواند یکی از بزرگترین هم پیمانان شما در تسهیل عملیات باشد. آنها پارکینگ و یا مناطق دیگر را برای سهولت کار  تخلیه و مسدود می کنند و درباره تمام اتفاقاتی که ممکن است برروی پروژه شما تاثیر بگذارد آگاهی دارند. هم چنین ممکن است آنها به چیزهایی فکر کنند که شما به آنها فکر نکرده اید.

 

جرثقیل را برای ساعات کاری برنامه ریزی کنید

برای ساعات کاری عادی برنامه ریزی کنید. این کار برای شما این امکان را فراهم می کند که پول هایتان را ذخیره کنید، هم درهنگام استخدام اپراتور جرثقیل و هم در هنگام تهیه تجهیزات.

 

 با حمل و نقل تجهیزات هماهنگی کامل داشته باشید

شما باید برروی حمل و نقل تجهیزات نظارت کامل داشته باشید و بدانید که در هرلحظه افراد مشغول چه کاری و کجا هستند. این کار شدنی است اگر خودتان را در معرض ارتباط قرار دهید. زمانی که تجهیزات درحال اهتزاز هستند، جرثقیل ، کارمندان تاسیسات ، اپراتور و هر گونه تجهیزات مورد نیاز  باید درآن لحظه حضور داشته باشند . شما که نمی خواهید همه معطل کسی باشند که نمی توانید با آن تماس بگیرید.

 

اجازه بگیرید

برای اجازه گرفتن به دنبال درخواست های شهری باشید. اگر باید خیابان یا پیاده رو را مسدود کنید، این کار بسیار مهم است. و اگر شما کاملا مطمئن هستید که می خواهید چه کار کنید پس تلفن بزنید. اگر ۱۰ دقیقه زمان بگذارید خیلی بهتر از این است که کارتان تعطیل بشود.

 

تجهیزات مقدماتی

شما باید بهترین تیم تاسیساتی را به کار بگیرید و و با ارسال کنندگان کاملا هماهنگ باشید. همچنین مطمئن شوید که وسایل برای باربرداری آماده هستند. اگر نیاز دارید تا دری، پنجره ای و یا دیواری را خراب کنید، این کار را از قبل انجام دهید. اپراتور های جرثقیل این کار را انجام نخواهند داد. این وظیفه شما و تیم عملیاتی شما می باشد.

 

 ارتباطات

 به این مسئله چندین بار اشاره شده است زیرا بسیار مسئله مهمی است . پس دوباره تکرار می کنیم. ارتباط، ارتباط، ارتباطشما به دلیلی با متخصیصن کار می کنید. شرکت ها و افراد می دانند که شما باید به آنها اعتماد کنید. هیچ گاه نمی توانید قبل از اینکه به آنها اطلاعات کامل بدهید ، آنها  را مسئول بدانید. بهتر است یک مشتری مزاحمی باشید که همواره به روز است تا اینکه مشتری مزاحمی باشید که از هیچ چیز اطلاعی ندارد و نمی داند چه می خواهد.یعنی بهتر است درباره پروژه خود بهتر بدانید. اگر می خواهید یک پیانوی بزرگ را به داخل آپارتمانتان ببرید اجازه دهید فردی که قرار است آن را در خانه تان نصب کند برنامه انتقال آن به آپارتمانتان بداند. اگر درحال نصب دستگاه تهویه هوا می باشید اجازه دهید مسئولان این امر این کار را انجام دهند.و اگر تمام این مسایل را در نظر گرفتید، شما در مسیر موفقیت قرار دارید و می توانید بدون هیچ دردسری جرثقیلی را اجاره کنید. اگر باز هم در زمینه اجاره جرثقیل سوالی دراین زمینه دارید با ما درمیان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *