• ISO

درباره شرکت امیرکبیر

شرکت امیرکبیر

شرکتی واقع در تهران است که در ایران و خاورمیانه فعالیت دارد. شرکت امیرکبیر  در کار اجرای پیمانکاری های مربوط به حمل و نقل سنگین، عملیات های نصب تجهیزات و باربرداری سنگین، ترازسازی، نصب سازه های فولادی حق العمل کاری اولیه و نگهداری ماشین آلات فعالیت می نماید.

از سال ۱۳۴۸ ما در ایران پروژه های چشمگیر زیادی را در سراسر کشور و بر اساس نیم قرن تجربه خود تحت برندهای مانند سنگین بار و شرکت ایمن کار انجام داده ایم. تخصص ما نصب سنگین،حمل و نقل،ترازبندی و مقاطعه کاری اولیه تجهیزات سنگین و تجهیزات سبک برای نیروگاه ها، واحدهای تقطیر، کارخانه های پتروشیمی، پالایشگاه های نفت و گاز، کارخانه های سیمان، سازه های سنگین دریایی و امور دیگر است.

ارگان ما شامل جرثقیل هایی با ظرفیت ۲۰ تن تا ۱۰۰۰ تن و نیز تمام تجهیزات تخصصی می باشد. همه این تجهیزات توسط پرسنلی ماهر  اداره می شود که توسط سیستم لجستیک داخلی و مهندسین مجرب ما پشتیبانی و هدایت می شوند.

Support
amirkabir_about2

پروفایل شرکت

فعالیت های اصلی شرکت عبارتند از:

 • نصب و حمل و نقل سنگین
 • اجاره جرثقیل و تجهیزات
 • فعالیت های ساخت و ساز دریایی
 • مونتاژ و نگهداری سازه های فولادی
 • نصب، ترازبندی و تثبیت تجهیزات ثابت و متحرک
 • اجرای عملیات های لوله کشی
 • عملیات های انحراف سنجی زاویه ای و حمل و نقل
 • پروژه های باربرداری سنگین و حمل و نقل چند ماژولی از کارخانه تا فندانسیون
 • خدمات تعمیر و نگهداری و تجهیزات کارخانه ای
 • بازیافت و جابجایی کشتی های غرق شده و نصب تجهیزات دریایی

کیفیت شرکت مبتنی بر ثروت دانش فنی آن است که توسط مهندسین آن در پروژه ها به کار گرفته می شود. این شرکت با پشتوانه دانش پیچیده و اغلب منحصربه فرد حمل و نقل و بالابری خود، توانسته پروژه های سنگین و پیچیده ای را در سراسر ایران به انجام رساند. 

پروژه ها

پروژه و لجستیک های پیچیده به صورت مرکزی از دفتر اصلی ما در تهران هدایت می شوند. ما شرکت های عملیاتی در سراسر ایران داریم. این ساختار به ما امکان سرعت عمل را در بازارهای محلی می دهد و همچنین این مزیت را فراهم می کند که یک دفتر اصلی تخصصی و دانش محور برای پروژه های متعدد و با تمرکزی کاملا دقیق وجود داشته باشد. شرکت امیرکبیر به صورت موفقیت آمیز به عنوان یک شرکت تمرکززدا، از یک روش محوری و هماهنگ در فعالیت هایش بهره می برد.

امیرکبیر کارکنان خود را به عنوان سرمایه اصلی اش در نظر می گیرد. هم پروژه های متداول هم پروژه های خاص با تعهد و مسئولیت پذیری همه افراد دخیل در آنها انجام می گیرند. هدف، حفاظت از ایمنی همه کارکنان امیرکبیر، پیمانکاران فرعی و مشتری هاست. علاوه بر این، برنامه اصلی کار، حفاظت از تجهیزات ارزشمند امیرکبیر و مشتری ها و حداقل سازی تاثیر دائمی فعالیت های باربرداری و حمل و نقل سنگین روی محیط زیست می باشد.

360 تن Link Belt ls718 رینگر
پروژه شرکت پتروشیمی مرجان

مهندسی

امیرکبیر بدون مهندسین خود هیچ نخواهد بود، چون بدون خط مقدم مهندسی خود، قادر به انجام هیچ پروژه ای نیست. از اینرو، مهندسی می تواند به عنوان متغز متفکر امیرکبیر تلقی شود، یک مخزن فکری که قادر است هر مسئله استثنایی و پیچیده ای را حل کند، کاری که همواره با تفکر عملی بودن صورت می گیرد. این ترکیب باعث شده امیرکبیر در ساخت و ساز، تخصص پیدا کند.

پروژه های ساخت و ساز منحصربه فرد جدید

منحصربه فرد بودن کار شرکت امیرکبیر و بخصوص بخش مهندسی آن، مبتنی بر این مسئله است که هر سفارش، خاص است. در واقع تنها یک چیز استاندارد وجود دارد و آن راه حل منحصربه فرد برای هر مسئله منحصربه فرد است که همیشه باید خلق شود. یک حوزه جذاب برای کار دپارتمان مهندسی، ساخت تجهیزات و سازه های جدید منحصربه فرد است.

ایمنی در کار

اول ایمنی

چیزی که در مورد کل امیرکبیر صدق می کند، قطعا در مورد مهندسی نیز کاربرد دارد: اول ایمنی. مشتری ها می خواهند همه چیز از قبل محاسبه شود و در دستورالعمل ها قید شود، و اغلب درخواست تحلیل ریسک ها را دارند. امیرکبیر همه احتمالات مهندسی را چه به صورت تئوری چه به صورت عملی بررسی می کند و همچنین کنترل بیرونی نیز توسط شرکت های معتبر برای ساخت پروژه های جدید انجام می گیرد. اینها کارهای ایمنی است که باعث کسب وجهه و معروفیت شرکت امیرکبیر نزد مشتریان به عنوان یک شریک مسئول شده اند که همه کارهای لازم برای ایمن انجام شدن پروژه ها را انجام می دهد.

سیاست های HSE امیرکبیر

این سیاست شرکت امیرکبیر و همه شرکت های تابعه اش است که به بالاترین استانداردهای ایمنی، سلامت و حفاظت از محیط زیست دست یابند، و اطمینان حاصل کنند که رفاه همه کارکنان در سازمان محقق می گردد. این سیاست در زمان برنامه ریزی و عملکرد همه فعالیت های کاری منطبق با قوانین و مقررات موجود، روش های کنترل کار، ارائه اطلاعات، آموزش، و تجهیز کارکنان بر حسب مسائل ایمنی، سلامتی و محیط زیست، ارتقاء آگاهی ایمنی در محیط کار و تشویق به مسئولیت پذیری دوجانبه به کار می رود.

550 تن liebherr مدل LR1550-2005 
ساحلی-و-فراساحلی

جلسات شروع کار/جلسات جعبه ابزار

قبل از شروع فعالیت ها در محل، یک جلسه شروع کار برگزار می شود. در طول این جلسه همه جزئیات مرتبط ارائه می شوند، منجمله جزئیات فنی، زمانبندی، ساختاربندی، فرآیندهای گام به گام و همه مقررات خاص مرتبط برای ایمنی در محل انجام کار.

تدارکات برای پرسنل

همه پرسنل بر حسب نیاز مجهز به کلاه ایمنی، کفش های ایمنی، لباس های مخصوص کار با دیگ بخار، محافظ چشم و محافظ گوش می باشند. همه پرسنل دوره ایمنی داخلی را طی می کنند.
توجه خاصی به موقعیت هایی صورت می گیرد که در آنها افراد در جاهای بلند و ارتفاع کار می کنند.

 • استفاده از نردبان های ایمن
 • کفی سازی و درست کردن دسته نردبان به صورت مناسب
 • استفاده از ابزارهای ایمنی خاص مانند مهارها، طناب های ایمنی و غیره، که همگی اجباری بوده و توسط شرکت امیرکبیر ارائه می شوند
 • استفاده از حلقه ها/چارچوب های مطمئن انسانی در هر جای مورد نیاز

تحلیل ریسک

در صورت لزوم همه فعالیت های ما بر حسب ریسک، تحلیل می شوند. احتمال وقوع حوادث/اتفاقات احتمالی بر اساس تاثیر آنها مورد ارزیابی قرار می گیرند. نتیجه و خروجی این تحلیل مشخص می کند چه معیارهایی باید برای حداقل سازی یا حتی حذف ریسک، در نظر گرفته شوند.

مسئول ایمنی

در طول پروژه، یک مسئول ایمنی به کار گرفته می شود. او باید به مدیر پروژه گزارش کند و مسئولیت کنترل همه ابعاد و فعالیت های ایمنی شرکت امیرکبیر در محل را بر عهده دارد.


در صورت وقوع یک حادثه یا نزدیک شدن به وقوع آن، یک گزارش استاندارد بر اساس آیین نامه های داخلی، تنظیم می شود.

گزارشات بازرسی از محل

در طول اجرای پروژه، بازرسی از محل به صورت مرتب انجام می گیرد. گزارشات بازرسی حاصله، تنظیم و ارائه می شوند.