بازار ها

نفت، گاز و پتروشیمی، معدن کاری و فلزات، توربین بادی، زمینی و دریایی، نیروگاه، ساخت و ساز عمرانی، زیرساخت

نفت، گاز و پتروشیمی

شرکت امیرکبیر روش های هوشمندانه بالابری و حمل و نقل برای بهینه سازی ساخت و ساز، افزایش ایمنی و کاهش زمان بیکاری برای بخش پتروشیمی ارائه می کند.

برطرف کردن نیازهای زمانبندی ساخت و ساز


ساخت امکانات و تجهیزات جدید پتروشیمی، یک فرآیند کاملا چالشی و پیچیده است. تعداد زیاد قطعاتی که باید از محل های مختلف حمل شوند و زمانبندی، پیاده سازی و نصب این تجهیزات نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی دقیق است. این چالش های لجستیکی برای کل زمانبندی عملیات، حیاتی اند. به دلیل وجود وابستگی های درونی زیادی بین فعالیت های مختلف ساخت و نصب، نصب به موقع قطعات بزرگ و سنگین اغلب برای تضمین اتمام پروژه در زمان مقرر ضروری اند. الزامات ایمنی نیازمند هماهنگی دقیق بین همه فعالیت ها و نیز اجرای صحیح و درست آنهاست.

ایمنی و کاهش زمان توقف کاری

در کنار ایمنی، کاهش زمان بیکاری از اهمیت فوق العاده ای در طول فعالیت های تعمیر و نگهداری و خرابی برخوردار است. خیلی از ماشین آلات ممکن است عملا برای این حجم کار طراحی نشده باشند. اما با طراحی راه حل های هوشمندانه برای حمل و نقل و بالابری و بخصوص با جابجایی بخش های کلیدی در یک کارخانه پتروشیمی، هم هزینه هم زمان بیکاری تجهیزات کاهش می یابد. پیشرفت های تکنولوژیکی در تجهیزات بالابری و حمل و نقل می توانند رویکردهای جدیدی در این حوزه مطرح کنند. کاهش چشمگیر زمان خرابی و از کارافتادگی تجهیزات می تواند از طریق بکارگیری دانش و تخصص میسر شود. تلفیق برنامه ریزی های مختلف برای زمان بیکاری، باعث بهبود زمانبندی و نیز موقعیت یابی و استفاده از تجهیزات بالابری و حمل و نقل می گردد. این برنامه ریزی دقیق می تواند زمانبندی های از کارافتادگی تجهیزات را کاهش داده و امکان برگشت سریعتر آنها به عملیات را فراهم سازد.

تخصص زیاد و گسترده

شرکت امیرکبیر رابطه ای گسترده با صنعت پتروشیمی دارد. این شرکت مجهز به ناوگان بزرگی از تجهیزات تخصصی، تخصص مدیریت ارشد و سالها تجربه عملیاتی است که باعث می شود بتواند زمانبندی های پروژه های ساخت ماشین آلات را بهینه سازی کند. این شرکت بواسطه همکاری با پالایشگاه ها و کارخانه های بزرگ پتروشیمی در سراسر ایران، توانسته وجهه بالایی کسب کند و تجربه دست اول زیادی در اجرای پروژه های تعمیر و نگهداری چنین تجهیزاتی داشته باشد. مهندسین و مدیران پروژه ما معمولا از همان مراحل اول خرابی و از کار افتادگی درگیر مسئله می شوند. همکاری اولیه بین همه پیمانکاران فرعی باعث اجرای هماهنگ، موثر و ایمن فعالیت های تعمیر و نگهداری می گردد. همین به ما امکان بهبود زمانهای جابجایی در حین تعمیر و نگهداری، با بالاترین استانداردهای عملکرد ایمنی را می دهد.

معدن کاری و فلزات

شرکت امیرکبیر از فرآیندهای اثربخش ساخت و ساز و لجستیک برای ارائه خدمات معدن کاری و نیز نوسازی و گسترش تجهیزات کنونی بهره می گیرد.

غلبه بر تنگناها

تجهیزات معدن کاری اغلب در محل های دوردست واقع شده اند که همین کار ساخت قسمت ها جدید در آنها را دشوار می سازد. قطعات بزرگتر و فناوری های ساخت سازه ها، منجر به کاهش فعالیت های ساخت در خود محل می شوند، اما تامین به موقع قطعات یا سازه ها، و نیز فعالیت های بالابری و نصب در این محلها، اهمیت زیادی دارند. همه اینها چالش کار در محل های دوردست محسوب می شوند. تنگاهای زیرساختی باید شناسایی و برطرف شوند. حمل و نقل دوردست تجهیزات و قطعات، و انبارکردن و لجستیک آنها در محل باید به دقت برنامه ریزی شده و برای کاهش زمان بیکاری و نیز هزینه ها، هماهنگی دقیقی انجام گیرد.

حداقل سازی زمان توقف کاری

در معادن زیرزمینی، تجهیزات استفاده شده بزرگ و سنگین می باشند. زمان بیکاری برای این نوع تجهیزات می تواند عواقب مالی و عملیاتی عظیمی به همراه داشته باشد که کل زنجیره تولید را تحت الشعاع قرار می دهد. کارآمدی در مونتاژ تجهیزات جدید و جابجایی به دیگر محل ها و نیز باز کردن تجهیزات برای تعمیر و نگهداری، اهمیت زیادی در این حوزه دارند.

بهینه سازی زمان کار

شرکت امیرکبیر سابقه ای طولانی در اجرای موفقیت آمیز طیف گسترده ای از پروژه های معدن کاری و فلزات دارد. ما همیشه از زمان برنامه ریزی شده جلوتر بوده و زمان ساخت را با استفاده از تخصص عملیاتی و بکارگیری انواع مختلفی از تجهیزات جدید، بهینه سازی می کنیم. ما روش های ایمن و هوشمندانه برای بالابری و حمل و نقل برای پروژه های ساخت و نیز تامین و نصب قطعات بزرگ و سنگین داریم. از طریق ایده های خلاقانه مهندسی و عملیاتی، ما به صورت مداوم روش های جدیدی برای مونتاژ، تعمیر و نگهداری و جابجایی تجهیزات کلیدی ارائه می کنیم- کاری که منجر به بهبود زمان فعالیت عملیات ها و در عین حال کاهش زمان و هزینه ها می گردد.

توربین بادی

در صنعتی که با چالش دوربودن محل ها و افزایش فزاینده قطعات بزرگ روبروست، لجستیک کارآمد شرکت امیرکبیر و فرآیندهای نصب آن، منجر به بهینه سازی زنجیره تامین و جلوتر بودن از زمان های برنامه ریزی شده می گردد.

حداکثرسازی برگشت سرمایه

توسعه دهندگان مزرعه های بادی زمینی، هدف شان حداکثرسازی برگشت سرمایه شان است. با استفاده از توربین های بزرگتر، نتیجه نهایی بهبود می یابد. کاهش هزینه در حین مرحله ساخت نیز می تواند چنین نتیجه ای به همراه داشته باشد. چون مزرعه های بادی یا توربین های بادی اغلب در محل های دوردست ساخته می شوند، سرمایه گذاری سنگینی روی کارهای عمرانی لازم است تا بتوان جاده های دسترسی و تجهیزات نصب را فراهم کرد. شرایط بادخیز محل نصب این توربین ها نیز می تواند منجر به کاهش کارآمدی عملیات نصب شود. در اینجا باید زمان نصب به حداقل رسیده و رسیدن به تولید انرژی پایدار سریعتر صورت بگیرد، گام هایی که هر دو منجر به تسریع بازدهی سرمایه ای مزرعه های بادی می شوند. ما با بهینه سازی زنجیره تامین و لجستیک نصب، به مشتری های خود کمک می کنیم شروع برگشت سرمایه خود را تسریع کرده و آن را حداکثرسازی کنند.

بهینه سازی طراحی و ساخت

شرکت امیرکبیر در ساخت مزرعه های بادی در سراسر دنیا در شرایط مختلف تجربه دارد. ما از مشتری های خود با بهینه سازی فرآیندهای طراحی و ساخت حمایت می کنیم. تجهیزات تخصصی ما منجر به کاهش نیاز به عملیات های عمرانی شده، و ناوگان عظیم ما خدمات لجستیکی و نصب گسترده ای در اختیار مشتریان قرار می دهند. این خدمات شامل حمل از محل تولید توربین ها تا محل نصب، نصب برج ها، توربین ها و پره ها در خود محل، و تعمیر و نگهداری توربین هاست.
شرکت امیرکبیر کمک می کند ساخت و بهره برداری از مزرعه های بادی به لحاظ تجاری سودآور باشد، و این کار را با ارائه خدمات و راه حل های خود برای بهینه سازی روش های ساخت و حمل و نقل انجام می دهد.

کاهش زمان و هزینه ها

شرکت امیرکبیر از تجربه طولانی خود در صنایع بادی دریایی و زمینی برای بهینه سازی لجستیک زنجیره تامین در این حوزه بهره می گیرد. ما با ناوگان عظیم تجهیزات مان، تخصص مان در اجرای ایمن و حمل و نقل محموله های حجیم و سنگین، و تجربه مان در سامانه های عملیاتی، از مشتری های خود در هر مرحله پروژه شان پشتیبانی کرده و در عین حال زمان و هزینه های مرتبط با نصب تجهیزات بادی دریایی را کاهش می دهیم. 

ساحلی و فرا ساحلی

شرکت امیرکبیر روش های خلاقانه را برای ساخت و حمل و نقل سازه های فوق سنگین و حجیم برای بازار دریایی ارائه می کند.

بهبود کاربری محوطه

فعالیت های ساخت و ساز دریایی امری پیچیده، زمان بر و هزینه بر می باشند، چون محوطه کار، جابجایی ها و حجم بارها و گسترده بودن شرایط عملیات در آنها اهمیت دارد. شرکت امیرکبیر با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و مجرب و استفاده از انواع تجهیزات پیشرفته، قادر است به صورت مداوم روش های جدیدی برای بارگیری و حمل و نقل ایمن و سریع محموله ها و سکوها به مقاصد دریایی ارائه کند. روش های جدید ساخت از طریق سیستم های پیشرفته ما و سیستم های بالابری به روز، ممکن می شوند. این تخصص به ما امکان بهینه سازی زمانبندی های ساخت و لجستیک مناسب در محل و نیز اجرای بارگیری و تخلیله موثر هر محموله ای در هر موقعیتی را می دهد.

نیروگاه

شرکت امیرکبیر به تسریع زمان رسیدن محصول به بازار و کاهش زمان بیکاری تجهیزات نیروگاهی و همچنین پروژه های تعمیرات و نگهداری آنها کمک می کند. همه اینها در عین تمرکز روی ایمنی انجام می گیرند.

تحقق برنامه های زمانی

اجسام سنگین و بزرگی مانند توربین ها، ژنراتورها و ترانسفورمرها، عناصری کلیدی در ساخت نیروگاه های جدید محسوب می شوند. رسیدن و نصب به موقع این عناصر برای حفظ برنامه زمانی اهمیت زیادی دارند، چون دیگر فعالیت های ساخت و نصب وابسته به آنها هستند.

روش زمان بحرانی

جداسازی، جابجایی و نصب قطعات مختلف از اهمیتی بحرانی در تعمیر و نگهداری نیروگاه ها برخوردارند. چون یک پروژه اغلب شامل پیمانکاران مختلف با تیم های خاص خودشان در محل همراه است، برنامه ریزی اولیه و هماهنگی دقیق بین فعالیت های مختلف تعمیر و نگهداری، منجر به بهبود برنامه زمانی کار می گردد. همانند ساخت نیروگاه های جدید، تعمیر و نگهداری و نیز نصب تجهیزات جدید تاثیر مهمی روی زمانبندی عملیات ها دارد و می تواند زمان کلی از کارافتادگی را کاهش دهد.

تخصص زیاد و تجهیزات قابل اطمینان

شرکت امیرکبیر تجربه طولانی کار با نیروگاه های بزرگ را دارد که دارای انواع ساختارها، موقعیت ها و شرایط می باشند. ما تجربه خود را در ساخت، تعمیر و نگهداری نیروگاه ها با همکاری های طولانی مدت بدست آورده ایم. و البته از طریق انبوه مهندسین خبره خود، توانسته ایم فرآیندهای لجستیک گسترده ای را اجرایی کنیم. ناوگان بزرگ و متنوع تجهیزات ما- در کنار تخصص عملیاتی مان- باعث شده بتوانیم وظایف محوله را به صورت ایمن انجام داده و کارهای پیچیده و اغلب همراه با زمانبندی دقیق را به خوبی به پایان ببریم.

ساخت و ساز عمرانی

شرکت امیرکبیر با مشتری های خود همکاری می کند تا بتواند راهکارهای هوشمندانه برای هر پروژه بیابد و کارآیی ساخت و ساز را افزایش داده و هزینه ها را به حداقل رساند، در عین حالی که از ایمنی عمومی نیز اطمینان حاصل شود.

فراتر رفتن از مرزهای ساخت و ساز

پروژه های ساخت و ساز زمینی اغلب نیازمند نصب قطعات بزرگ و سنگین اند. در حالی که طرح های ساخت ابتکاری همراه با طراحی های جدید هستند و از مرزهای معمولی ساخت و ساز فراتر می روند، نیازمند روش های جدید نصب، تجهیز محل و تعمیر و نگهداری نیز هستند. گاهی اوقات در زمان ساخت چنین زیرساخت هایی، نیاز به فعالیت های موازی است. البته، کارها باید به خوبی مدیریت شود و در عین حال مداخلات در فعالیت های روزمره محل ساخت و ساز به حداقل برسد.

همگام بودن با برنامه ریزی و حداقل سازی ریسک ها

شرکت امیرکبیر در خیلی از پروژه های ساخت و ساز دنیا مشارکت داشته است. ما روش های جدیدی برای ساخت بناها و ابنیه مختلف ارائه می کنیم که از طریق تخصص عملیاتی مان در طیف گسترده ای از صنایع و با بکارگیری انواع مختلف تجهیزات و فناوری ها میسر می گردد. با بکارگیری روش های هوشمندانه بالابری و حمل و نقل عناصر، سازه ها و تجهیزات ساخت و ساز، شرکت های طرف قرارداد می توانند در زمانبندی تعیین شده به اهداف خود رسیده و هزینه های جانبی و ریسک عقب افتادن پروژه را به حداقل برسانند. ایمنی عمومی و نیز انجام به موقع کارها و حفاظت از محیط اطراف محل ساخت، به ما انگیزه می دهد سریع و موثر عمل کنیم.

زیرساخت

مشارکت شرکت امیرکبیر در مراحل اولیه مهندسی، به بهینه سازی روش های ساخت و ساز کمک می کند. این کار ایمنی را افزایش داده و موفقیت عملیات های ساخت، حمل و نقل و نصب سازه های مهم و در عین حال کاهش اختلال در انجام کار را بهبود می بخشد.

ایجاد ساخت در خارج از محل و حداقل سازی اختلالات

پروژه های زیرساختی اغلب نیازمند ساخت برخی تجهیزات در خارج از محل می باشند که معمولا نیز سازه های بزرگ و حجیم هستند. ساخت در محل پل ها، باند فرودگاه ها، تونل ها و برج ها اغلب کاری بسیار دشوار و پیچیده می باشند و گاهی اوقات تاثیر زیادی روی ترافیک محل دارند، بنابراین ساخت برخی از قطعات آنها باید در خارج از محل صورت بگیرد. این قطعات بزرگ و حجیم باید به درستی به محل نصب منتقل شده و در یک برنامه زمانی مشخص نصب شوند تا از اختلال در سایر مراحل ساخت و ساز جلوگیری شود. هماهنگی دقیق بین این فعالیت های مختلف، امری حیاتیست. یک چالش متداول در این مورد، اختلال در امر ترافیک و آمد و شد در محل ساخت پروژه های زیرساختی است. چنین اختلالاتی یک مزاحمت واقعی برای کاربران جاده ها و آبراه ها و نیز ساکنین محلی محسوب می شوند. بنابراین باید آنها را حداقل سازی کرد.

ایمنی، تخصص و تجهیزات

شرکت امیرکبیر در طیف گسترده ای از پروژه های زیرساختی مشارکت داشته است. تخصص عملیاتی طولانی ما و ایده های مهندسی مان، باعث شده بتوانیم به مشتری های مان کمک کنیم روش هایی برای ساخت، حمل و نقل و نصب موفق این عناصر زیرساختی داشته باشند، چه در روی زمین و چه در (زیر) آب. با ترکیب خلاقیت های مهندسی در همان مراحل اولیه، ما به مشتری های مان کمک می کنیم روش کلی ساخت و سازشان را بهینه سازی کنند. ناوگان بزرگ و متنوع مان به ما امکان می دهد تکنیک های مختلف را بر اساس خاص بودن هر پروژه، با یکدیگر تلفیق کنیم. ما از مشتری های مان در انجام پروژه های زیرساختی شان در زمان مقرر حمایت می کنیم، در عین حالی که همواره به بالاترین استانداردهای ایمنی پایبند بوده و اختلالات را به حداقل می رسانیم.

مشتریان ما

بیش از چهل سال است که ما به دلیل توانایی منحصربه فرد تجهیزات پیشرفته و به روزمان شناخته شده ایم. اما این اطمینان مشتری های مان است که ما را به جایگاه امروزمان رسانده. اعتماد آنها باعث شده یک هزار نیروی متخصص امیرکبیر هر روز نهایت تلاش خود را بکنند و عملا در پروژه های خود در سراسر دنیا، عملکردی متفاوت داشته باشند.

آدرس دفتر مرکزی

دفتر مرکزی: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر شمالی، شماره 230، طبقه چهارم
تلفن :88845721- 021           فکس : 8882888-021

691 total views, 1 views today